Příjezd
Odjezd
Dospělí
Děti
Pokoje
Promo kód

Nejlepší možná cena! Zadáním promo kódu EALOYALTY získáte slevu 11%. Nevztahuje se na speciální nabídky.

Lokalita

V centru metropole a přesto nadosah divoké přírody

Stačí jen vykročit z hotelu a nabízejí se vám příjemné procházky historickým centrem Prahy, návštěvy pražských hospůdek, restaurací a kaváren. Pokud zatoužíte po chvilce soukromí a oddechu v krásné přírodě, zavítejte do údolí potoka Brusnice, kudy se vine Jelení příkop, který navazuje na Královské zahrady. Zkuste vstoupit do míst, která nebyla téměř 200 let veřejnosti přístupna, posedět pod staletou lípou, pod kterou sedával prezident Masaryk, a nechat se uklidňovat paletou barev všech odstínů zelené, které si jen dokážete představit.

Královská zahrada je jednou z nejkrásnějších pražských zahrad. Rozprostírá se na ploše 3,6 hektarů. Zatímco Královská zahrada je cíleně zkrášlována, anglický trávník, květinové plochy, giardinetto s krásnou dekorativní úpravou, v Jelením příkopě se ocitnete v polodivoké krajině, která je takto záměrně udržována.

Jelení příkop je plný nespoutané divoké romantiky protkané lesní vůní dubů, modřínů, smrků a borovic a množstvím stezek a cest.

Na cestách najdete lavičky k odpočinku. Na severním okraji Horního Jeleního příkopu roste staletá lípa, pod níž sedával prezident Masaryk. Architekt Plečnik tuto lípu obkroužil tzv. Masarykovou vyhlídkou, ze které je krásný a ojedinělý pohled na areál Hradu, hradčanské paláce i na Petřín.

Ve 14. století se zde na jižních svazích nacházely vinice, které byly v 16. století vystřídány prohánějící se vysokou zvěří, která sem byla zavezena. Jeleny zde žijící panstvo lovilo mnohdy přímo z oken rezidence. Nevydrželi zde ale dlouho, za francouzské okupace v 18. stol. byli během dvou let všichni do jednoho vystříleni a zůstalo po nich jen jméno příkopu.

Speciální nabídky